Masáže pro těhotné ženy

 

 Pečující masáž pro nastávající maminky na zádech nebo na boku s podložením polštářky vycházející z masáže Dr.  Schmitta, která má velmi relaxační a uvolňující účinky. Nechte se rozmazlovat pomalou masáží za zvuku příjemné hudby a vůně olejíčků.

Těhotenství je čas, kdy my ženy prožíváme spoustu fyzických i emocionálních změn. Je dobré, abychom v takové době o sebe pečovaly a věnovaly se potřebám svého těla.

Masáže pro těhotné ženy jsou v tomto období prospěšné a uklidňující pro matku i plod. Napomáhají organismu k plynulému fungování v procesu těchto velkých změn, integrují tělo a dech ženy, pomáhají v uvolnění příliš napjaté kůže, pomáhají rozproudit tekutiny v těle (voda, krev, lymfa, kraniosakrální tekutiny), což zabraňuje zbytečnému zachycování vody v těle a následným otokům nohou a funguje také jako prevence křečových žil.

Dále pomáhají zmírnit napětí způsobené ve svalových skupinách vlivem vyšší hmotnosti, uvolňují stres, přispívají k celkové pohodě matky i plodu a vytvářejí stezky k jejich vnitřnímu dobrému propojení. V těhotenství je také velmi namáhána páteř, oblast křížová a okolní svaly, což způsobuje bolesti zad.

Lokální kontraindikace při těchto masážích jsou dlaně, plosky nohou, břicho, podbřišek a určité reflexní body v blízkosti páteře. Při těchto masážích se nesmějí používat určité druhy aromatických olejů, jako je např. jasmín, anýz, zázvor a mnoho jiných.